Půjčovna stavebních strojů aneb kde sehnat spolehlivou vibrační techniku?

19.04.2021

Pokud už máte nějaké zkušenosti se stavbou, byť jen malého domečku nebo kousku chodníku, pak určitě víte, že základem stability a pevnosti vybudovaného díla je stabilní podloží. Jenomže docílit pevného povrchu není bez kvalitní vibrační techniky tak jednoduché. Zvláště pokud se chystáte pokládat zámkovou dlažbu nebo kopat základy pro ztracené bednění, měli byste si zajistit dostatečně pevné podloží. Nemáte-li k dispozici vhodný stroj, pomůže vám půjčovna stavebních strojů.

Které stroje si lze pronajmout?

Půjčovna stavebních strojů má ve svém portfoliu kvalitní vibrační techniku od značky NTC, která na trhu působí od roku 1991. Při konstrukci nových strojů tedy těží z dlouholetých zkušeností, což se pozitivně odráží na kvalitě prodávaných výrobků. Vibrační pěch a vibrační deska splňují nejpřísnější kvalitativní normy, tudíž se na ně můžete spolehnout za jakékoliv situace. Vibrační desku je možné použít pro hutnění všech druhů zemin, živičných povrchů i zámkové dlažby.

Kde raději používat vibrační pěch?

I když je vibrační deska velmi univerzálním hutnícím strojem, přesto se nedá použít na všech stavbách. Typicky se jedná o úzké výkopy, které jsou postupně zasypávány zeminou a jednotlivé vrstvy je třeba utužit. V takovém prostředí se daleko lépe cítí vibrační pěch. Ten je navíc schopen díky velkému rázovému účinku zhutnit i pevnější povrchy, k nimž se řadí například jíl.

Kolik pronájem vibrační techniky stojí?

Uvažujete-li o pronájmu vibrační techniky v půjčovně stavebních strojů, asi vás bude zajímat i cena za pronájem takového stroje. Konkrétní sazba se liší stroj od stroje, a také závisí na délce pronájmu. Například jednosměrnou vibrační desku si můžete pronajmout za 400 Kč na den, což určitě není špatné. U vibračního pěchu je denní sazba za pronájem na hranici 450 Kč, ale pokud si jej ponecháte celý víkend, vyjde vás půjčení pouze na 720 Kč.

Bez kvalitní vibrační a hutnící techniky se na žádné stavbě neobejdete. Dostatečné zhutnění povrchu se nevyplatí podcenit, protože by v krajním případě mohlo dojít i ke zborcení stavby.